Logo Tasarımı Nasıl Yapılır?

Logo tasarımı yapılması için, bu alanda bilgi birikimi, deneyim ve uzmanlığa sahip profesyonellere başvurmak gereklidir. Genellikle ihmal edilen bu konu, sonucunda size ait olmayan, işletmenizin değerlerinin ve amacının yansıtılamadığı başarısız bir takım simge ve semboller oluşan bir amblem elde edebilirsiniz. Ancak Logo işletmeniz açısından gerçekten ihtiyaç duyulduğunda, yüklendiği işi başaramayacaktır ve bu aşamada profesyonellere başvurmak zorunda kalırsınız. Logo tasarımı, özellikle tasarım bölümü güçlü bir sürecin sonucunda yapılabilir.

Teknik anlamda uzmanların yanı sıra, grafik ve diğer alanlarda uzmanlaşmış bir ekip tarafından gerçekleştirilen logo tasarımı süreci, işletmenin öne çıkması gereken her detayının önce titizlikle incelenmesiyle başlar. Bu sürecin ardından öne çıkarılması adına belirlenmiş tüm değerler ve detaylar belirlenerek, sanatsal ve ağır bir tasarım süreci geçirilir. Bu süreçte ortaya çıkan tasarımlar üzerinde yoğun bir fikir çalışması yapılarak, birden fazla tasarım oluşturulur.

Bu tasarımlar üzerinde işletme yetkilileri ve uzmanlarımız arasında yapılan görüş alışverişleri sonucunda son haline ulaşır ve logo tasarımı süreci tamamlanmış olur. Ortaya çıkan sonuç işletmenizin kimliği olarak, gururla taşıyabileceğiniz ve memnuniyet garantisi veren bir sonuç olur. Tasarlanmamış hazır vektörler ve simgeler üzerinden yapılan bir logo, eksik ve çalıntı bir logo olarak markanızın imajı üzerinde de ciddi olumsuzluklara sebep olabilir. 2019 yılı kampanyasıyla 1.500 TL sabit fiyat garantisiyle Logo tasarımı gerçekleştiren, Baba Logo alanında uzmanlaşmış tasarımcılarıyla hazırladığı tüm projelerinde, programların değil, tasarımcıların programların desteğinde logo tasarlamasını sağlar. Bu sayede markanızın kimliği sahte veya çalıntı değil, gerçek olabilir. Zaman içerisinde tasarımını yaptırmadığınız için, logonun size ait olmadığıyla ilgili ciddi ticari davalarla karşılaşma olasılığı her zaman vardır. Profesyonel logo tasarımı, markanızın kimliğinin gerçek ve değerlerini yansıtan tasarımlar olmasını sağlar.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*