TWİTTER TAKİPÇİ HİLESİ

Günümüzde artık neredeyse sosyal medya kullanmayan insan yok denecek kadar azdır.  En yaygın kullanımı yaygın olan sosyal medya araçlarından biri olan Twitter’dır diyebiliriz.  Ancak Twitter kullananların genel bir sorunu vardır.  Bu sorun da acaba takipçimi nasıl artırabilirimdir.  Bu sorunun cevabını maalesef kolay değildir takipçi artırmak olarak verebiliriz.  Tabi ki sizden bir Madonna ya da Obama gibi milyonlarca takipçi kazanmanızı kimse bekleyemez.  Ancak size birkaç ip ucu vererek takipçi sayınızı katlamanıza yardımcı olabiliriz. 

TWİTTER’DE TAKİPÇİ SAYISINI ARTIRMANIN 5 YOLU:

1-) TAKİPÇİLERİNİZİ İHMAL ETMEYİN:  Yazmış olduğunuz Twitlere verilen cevapları kesinlikle boş bırakmayınız.  Çünkü insanlar iletişim içinde olmayı severler.  Onlara ilgi gösterdiğiniz takdirde sizin sıkı takipçiniz olacaklardır.

2-)İLGİ ÇEKİCİ OLMALISINIZ: Twitter’in en önemli kuralıdır size cevap yazacak ya da retweet edebilecek tweetler yazmak.  Bu nedenle gündemi yakından takip ederek,  Trend Topicler hakkında yazmanız takipçilerinizi artırmak adına artı bir değer size katacaktır.  Kesinlikle espiri yapmaktan korkmayınız.  Çünkü insanların Twitter’de olma amacı bir bakıma eğlence içindir diyebiliriz.  İlgi çekici mesajlar yazdığınız sürece sizi takip eden size cevap verenlerin sayısı da o derece artış gösterecektir.

3-)TWİTTER’DE ETKİLİ İNSANLARI TAKİP ETMELİSİNİZ:  Twitter’de özellikle ünlü kişileri takip etmelisiniz.  Özellikle sık sık cevap veren ünlüler tercihiniz olmalıdır. Böylelikle twitter trend topic etkinliklerinden yararlanabilirsiniz.

4-)RETWEET ETMELİSİNİZ: Faydalı bilgiler vermeniz her zamantwitter takipçi sayışınızı artıracaktır.  Bu nedenle, son dakika haberlerini, ödül, promosyon haberleri, insanlara sanal ortamlarda fayda vererek püf noktalarda tweet mesajlarını düzenleyerektwitterretweet edilmesi gereklidir. 

5-)HASHTAG KULLANMALISINIZ:  Twitter’de belli konuları kolaylıkla takip edilmesini sağlayan etiketlere hashtag adı verilmektedir. Birçok Twitter kullanıcısı bu özellikten faydalanır. 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*