AK Parti 9 ilin ilçe ve beldelerinde belediye başkan adaylarını açıkladı

AK Parti 31 Mart mahalli seçimlerinde yarışa girecek adaylarını tanıtmaya ayni ritimde devam ediyor. bu erken 9 ile bağlı kaza ve beldelerindeki adaylar yapılan toplantılarla kamuoyuna açıklandı. 

İşte sehirlere bağlı kaza ve belediye reis adayları:

AYDIN

Aydın: Mustafa Savaş
Bozdoğan: Ufuk Altıntaş
Buharkent: Mehmet Erol
Çine: Celal Özden
Didim: Mümin Kamacı
Kuşadası: Fuat Akdoğan
Koçarlı: Nedim Kaplan
Kuyucak: yazi Ertürk
Köşk: Nuri Güler
Sultanhisar: Ertegün Ünal
Yenipazar: Suat Menderes

BARTIN

Bartın: Yusuf Aldatmaz
Ulus: Hasan Hüseyin Uzun
Amasra: Uğur Timur
Kurucaşile: Zihni Sayın

Beldeler:

Hasankadı: Zeki Erdoğan
Kozcağız: Mustafa Karaman,
Abdipaşa: Yaşar Dönmez
Kumluca: İsmet Ertuğrul

BAYBURT

Bayburt merkez:Fatih Yumak,
Aydıntepe’den Fatih Eraslan
Demirözü’nden Arslan Gürer
Arpalı beldesinde Abdurrahman Polattimur
Gökçedere beldesinde de Doğan Ay,

BİTLİS

Bitlis ortada Nesrullah Tanğlay
Yolalan: Kerem Çabuk
Adilcevaz: Necati Gürsoy
Adilcevaz Aydınlar Beldesi: M. Arif Tusun
Ahlat: Abdulalim Mümtaz Çoban
Ahlat Ovakışla Beldesi: Abdurrahim Altındal
Güroymak: Mehdi Subaşı
Güroymak Gölbaşı Beldesi Hikmet Kardaş
Güroymak Günkırı Beldesi: İlhan Çetinsoy
Hizan: Arif Taylan
Mutki: Vahdettin Barlak
Mutki Kavakbaşı Beldesi: Veysi Oğuz
Tatvan: Mehmet Emin Geylani

ÇANKIRI

Çankırı:Hüseyin Boz
Atkaracalar kazasi Harun Oflaz
Bayramören kazasi İsmail Güngör
Çerkeş kazasi Hasan Sopacı
Eldivan kazasi Mustafa Lafçı
Ilgaz kazasi Mehmet Öztürk
Kızılırmak kazasi Bayar Soysal
Korgun kazasi Kamil Artı
Kurşunlu kazasi Şakir Kaymak
Orta kazasi Bayram Yavuz Onay
Şabanözü kazasi Faik Özcan
Yapraklı kazasi Ali Hasekioğlu
Çardaklı beldesi Osman Yılmaz
Saçak beldesi Ramazan Yarım
Yaylakent beldesi Kadir Dede.

EDİRNE

Enez: Abdullah Bostanc
Havsa: Aydın Balkan
İpsala: Mehmet Kerman
Keşan: Mustafa Helvacıoğlu
Lalapaşa: İsmail Arslan
Meriç: Nihat Yörük
Süloğlu: Saim Kulaklı
Uzunköprü: Azbiye Ataş

Beldeler:

Keşan-Beyendik Ferat Gülver
İpsala-Esetçe Cemal Deniz,
Uzunköprü-Kırcasalih Necmettin Parazil
Meriç-Küplü Salih Derin,
Meriç-Subaşı Hasan Çatalkaya
İpsala-Yenikarpuzlu Ufuk Atalay
Keşan-Yenimuhacır Mustafa Türker

ESKİŞEHİR

Odunpazarı-Volkan Doğan
Tepebaşı-Hasan Tuç
Sivrihisar-Hamid Yüzügüllü
Seyitgazi-Hasan Kalın
Sarıcakaya-Hüseyin Çam
Mihalıççık- Ali Yörük
Mihalgazi-Zeynep Akgün
Mahmudiye-Mustafa Arslan
İnönü-Kadir Bozkurt
Han-Vedat Çeliker
Günyüzü-Menderes Durgut
Çifteler- Kadir Bıyık
Beylikova-Özkan Alp
Alpu-Rafet Demirtaş

KIRŞEHİR

Akpınar’da Mustafa Karahan
Akçakent’te Yılmaz Kılıç
Boztepe’de Ramazan Aydın
Çiçekdağı’nda Hasan Hakanoğlu
Mucur’da Atılgan Yılmaz
Kaman’da Necati Çolak
Beldelerde ise Köseli’de Ümüt Köse, Kurancılı’da Adem Bıcakcı ve Özbağ’da Nazmi Ay

MARDİN

Mardin Büyükşehir:Vecdi Kahraman
Artuklu: Abdulkadir Tutaşı
Dargeçit: Mehmet Cüneyt Aksoy
Derik: Şehmus Necimoğlu
Kızıltepe: Şükrü Cevheroğlu
Mazidağı: İbrahim Atlı
Midyat: Veysi Şahin
Nusaybin: Mehmet Hadi Hamidi
Ömerli: Hüsamettin Altındağ
Savur: Oğuzhan Sönmez Kaya
Yeşilli: Hayrettin Demir

NEVŞEHİR

Çat: İbrahim Ertürk
Göre: Mustafa Topçu
Göreme: Mehmet Uğur Çakmak
Kavak: Dursun Neiş
Kaymaklı: Ali Aktuğ
Nar: Süleyman Özçelik,
Sulusaray: Bayram Yılmaz
Uçhisar: Osman Süslü

Beldeler:

Acıgöl/Karapınar: Yasin Güneş,
Tatlarin: Olcay Günbey,
Avanos/Çalış: Kazım Yılmaz,
Kalaba: Erdal Yorgancı,
Özkonak: Abdulkadir Macit,
Derinkuyu-Yazıhüyük: Cengiz Çavdar
Ürgüp/Ortahisar: Mustafa Ateş

 

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*