Bakan Abdulhamit Gül duyurdu: Noterlik harç ve masrafları tüm bankaların kredi kartıyla ödenebilecek

hak Bakanı Abdulhamit Gül, TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ tasarı ve Bütçe Komisyonunda, bakanlığının 2020 senesi bütçesinin sunumunda,noterde işlem yapacak vatandaşlara kolaylık getirecek tek takım çalışmalar içinde olduklarını açıkladı.

Noterlik harç ve masraflarının bütün bankaların kredi kartıyla ödenebileceğini belirten Gül, ” Noterliklerde parmak izi ile kimlik doğrulama sisteminin kullanılmasını sağlayacağız” dedi.

NOTERLİKLERDE YETKİ TANIMASI

Gül, Bir takım çekişmesiz yargı işlerinde, tespit edecek sınırlar altındaki delil tespitlerinde noterliklere de görev tanınmasını hedeflediklerine işaret etti.

Noterliklerde parmak izi ile kimlik doğrulama sisteminin kullanılmasını sağlayacaklarını bildiren Gül, satış bedelinin, noterde işlem gerçekleşmeden satıcı hesabına geçmesini önleyecek tek finansal entegrasyon oluşturulmasının düşünüldüğünü kaydetti.

Abdulhamit Gül, aynı zamanda “Noterlik harç ve masraflarının bütün bankaların kredi kartlarıyla ödenebilmesini de sağlayacağız.” diye konuştu.

Haber Videosu: bakanimiz Abdulhamit Gül duyurdu: Noterlik harç ve masrafları bütün bankaların kredi kartıyla ödenebilecek

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*