Bakan Akar’ın eşi ve komutan eşlerinden Anıtkabir’e ziyaret

Milli müdafaa Bakanı Hulusi Akar’ın eşi Şule Akar, beraberinde Genelkurmay Başkanının, güç komutanlarının, bakanimiz yardımcılarının ve personelin eşleri, kadın subaylar ve şehit yakınlarıyla birlikte Aslanlı Yol’dan yürüyerek Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozolesine geldi. hayat Kadınlar Günü’nde Anıtkabir’de evvel kez merasim subaylığını anne adayi tek subay yaptı. Şule Akar’ın mozoleye çelenk bırakmasının derhal peşinden saygı duruşunda bulunuldu. dahada ardindan Misak-ı ulusal Kulesi’ne geçen Akar, Anıtkabir Özel Defteri’ne şunları yazdı:
“Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Aziz Atatürk, ulusal müdafaa Bakanlığı mensuplarının eşleri ve kadın askerler yerine 8 Mart hayat Kadınlar Günü’nde huzuruna çıkmanın gururu içerisindeyiz. Binlerce senelik şanlı tarihimizde ve varlıklı kültürümüz içinde mühim sorumluluklar üstlenen Türk kadınları, bu erken de asil milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üstüne çıkarmak amaciyla üstlendiği sorumlulukları ciddiyet ve samimiyetle adina getirme çabası içerisindedir. Çağının çok ötesinde var olan anlayışınız ve başka milletlere emsal teşkil eden lider uygulamalarınız sayesinde Türk kadınları, bu erken bilimden sanata, spordan iş dünyasına civarindan hayatın her alanında ülkemizin gurur duyduğu başarılarla kendilerinden laf ettirmektedir. Bizlere verdiğin kıymet ve duyduğun güven amaciyla sana Her vakit şükran borçluyuz. Türk kadınları olarak fikirlerinden aldığımız feyzle ülkemizin ve istikbal nesillerimizin dahada aydınlık yarınları amaciyla aklı ve bilimi rehber edinerek azim ve kararlılık içinde Senemeden çalışmaya ayni ritimde devam edeceğiz. Aziz Atam, ruhun şad olsun.”
Şule Akar ve beraberindeki heyet, dahada ardindan ülkemiz Cumhuriyeti’nin 2. Cumhurbaşkanı İsmet İnönü’nün kabrini ziyaret ederek, çelenk bıraktı. merasimin nihayetinde Şule Akar, anne adayi merasim subayına karanfil takdim etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*