Bekçi Alımı 2019

Bekçilik alımlarının artmasıyla beraber pek çok aday sınavlara başvuru yapmaya başlamıştır. 1. ve 2. dönem bekçilik alımı için başvuruların yapılmasından sonra yeni bir alımın olup olmayacağı merak ediliyor. Bu süreçte web sitemiz üzerinden kapsamlı bilgiler alarak sizler de çarşı ve mahalle bekçiliği sınavlarına katılabilirsiniz. Ön başvuru, ön sağlık kontrolü, yazılı sınav, mülakat ve kurul gibi süreçlerden geçen adaylar daha sonra eğitime alınarak bekçilik görevine başlamaktadır.

Nasıl Bekçi Olunur?

Bekçilik şartları mevzuata göre belirlenmiştir. TC vatandaşı olan ve 31 yaşından gün almayan herkesin bu sınava başvuruda bulunabileceği unutulmamalıdır. Ancak bekçilik alımı sürecinde pek çok şartın da karşınıza çıkacağını unutmayın. Genel şartlar;

  • Askerlik görevinin yapılmış olması
  • 6 aydan çok ağır hapis veya hapis cezası alınmamış olması
  • Bekçi adaylarının en az 1,67 boyunda olması
  • Memuriyet haline engel bir durumun olmaması
  • Yüz kızartıcı suçlardan hükümlü bulunmaması
  • Emniyet mevzuatlarında yer alan sağlık şartlarını taşıması
  • Güvenlik ve arşiv soruşturmasının başarılı geçmesi
  • Silahlı görev yapmaya engeli bulunmaması
  • Terör örgütlerinin her türlü uzantılarının eylemlerinde bulunulmamış olması şeklinde sıralanabilir.

Bu şartlarla beraber alım duyurusunda detaylı olarak bilgilere ulaşabilirsiniz. Ayrıca sitemizde de konuyla ilgili tüm detaylar sizlerle paylaşılmıştır.

Bekçi Alımları Ne Zaman?

Bekçi alımı son durum hakkında bilgi sahibi olmak isteyenler web sitemizden gerekli olan tüm bilgilere ulaşabilir. Buna ek olarak uzman çavuş alımları, uzman er baş alımları, uzman çavuş maaşları gibi ayrıntılı konularda da sizlere bilgiler sunmaya devam ediyoruz.

Bekçi alımları ne zaman konusunda herkesin yeni duyuruyu beklediğini söyleyebiliriz. İki kez alım yapıldığı için üçüncü alımın ne zaman gerçekleşeceği merak konusu. Bu süreçte yapmanız gereken tek şey sitemizi takip etmek olmalıdır.

O halde bekçilik alımı konusunda sizlerle paylaştığımız bu bilgilere ek olarak mevzuatı gözden geçirmeli ve bir sonraki sınav için hazırlıklarınıza başlamalısınız. Bekçilik maaşları yüksek ve her bekçi kendi ikamet ettiği şehirde görev aldığı için uzun bir süre daha rağbet gören meslekler arasında olacağı unutulmamalıdır.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*