Deniz Çakır savcılık ifadesinde yaşananları anlattı

Başörtülü kadınlara perişan laf ettiği iddiasıyla ile alakalı hatali ilaninda bulunulan meşhur sanatçı Deniz Çakır, bu erken Çağlayan’daki İstanbul hak Sarayı’na gelerek ifade verdi. İfadesinde yaşanan olayı laf eden Çakır, suçlamaları reddetti. 30 Aralık 2018 tarihinde doğum bugünü kutlaması amaciyla tek AVM’nin kafesinde arkadaşlarıyla tek araya geldiğini söyleyen Çakır, “Bir süre ardindan iki anne adayi gelerek taraf masamıza oturdular. Bu bayanların bakışı ve hareketleri beni yargılar ve taciz eder şekildeydi. bendeniz yaptığım iş gereği insanların bana bakmasına alışkın olmama karşın bu iki bayanın davranışı sıra dışı olduğu amaciyla rahatsız olmuştum. ardindan bu iki bayanın arkadaşları da gelince bizden rahatsız olduklarını hissettirip art masaya geçmeleri ve bana aynı şekilde bakmaları üstüne bendeniz de ‘Ne oluyor?’ der benzeri onlara baktım. Sonrasında olayı önemsemeyip masamıza tekrar döndük” dedi.

Kutlama esnasında resim çektiklerini ve art masada oturan kadın grubun kendisinin fotoğraflarının çekildiğini sanarak reaksiyon gösterdiğini kaydeden Çakır, “Kutlama esnasında resim çektik. tekrar art masamızdaki anne adayi grup kendilerinin resmini çektiğimizi düşünerek ‘Bizi mi çekiyorsunuz?’ dediler. Biz kendisi kendilerini çekmediğimizi söyledik. Hem de arkadaşım resimleri kendilerine gösterdi. Fotoğraflarının olmadığını görünce inandirma oldular. tek vakit ardindan garsona neden fotoğraflarının alındığını söylemişler. restaurant çalisani da gelip bize iletti ve resim almadığımız ile alakalı bilgi verdik.

Yine bayanların ısrarla resimlerini aldığımızı söylemeleri ve rahatsız etmeleri hasebiyle telefonumu hızlıca masaya koyduğumda camı kırıldı” ifadelerini kullandı. Ayrılırken rastgele tek olay veyahut münakaşa çıkmadığını belirten Çakır, “Ben netlikle kafeye girerken bu bayanlara bakarak alay eder tarzda Euzü Besmele çekip jest, mimik hareketi yapmadım. Zati bu bayanlar benden ardindan kafeye geldiler. tekrar bu bayanlara bağırarak, ‘Ben Atatürkçüyüm, burası Atatürk Türkiye’si, burası Arabistan değil. Siz Arabistan’a gideceksiniz, İran’a gideceksiniz’ ve benzeyen rastgele tek cümle kullanmadım. bütün hayatım süresince da ayrımcılık yapılmasına karşı durmuş, bayanlar ile alakalı yasamsal destek projelerinde bulunmuş tek insanım. bunun benzeri tek konudan dolayı ifade saglamak vaziyetinde bırakıldığım amaciyla üzgünüm” dedi.

Çakır ifadesine şöyle ayni ritimde devam etti:

“Yukarıda anlattığım şekilde gerçekleşen olayın 30 Aralık 2018 tarihinde olmasına karşın dört ocakta 2019 tarihinde arzuhal verilmesi, kafeden ayrılırken rastgele tek münakaşa ortamının olmaması ve olayın orada bitmiş olması hususlarını düşündüğümde müştekilerin iyi niyetli olmadıkları kanaatindeyim. bendeniz müştekilere yukarıdaki benzeri cümleler netlikle kurmadım. Arabistan kelimesinin geçtiği tek cümle kendisinin masamdaki arkadaşlarımın duyabileceği şekilde, ‘İçkili tek mekanda içtiğim içkiye, çektiğim resme karışılıyor. Yargılanarak bakılıyor. Burası Arabistan mı? Atatürk Türkiye’si’ şeklinde söyledim. ama bu söylemimi netlikle karşı tarafın duyacağı ses tonuyla veyahut onlara hitaben söylemedim. Üzerime atılı suçlamaları onay etmiyorum.”

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*