Ege ve Akdeniz’de sağanak yağış etkili oldu

Akdeniz ve Ege sağanak yağışa teslim oldu. Kıyılarımızda tesirli var olan yağışlar hayatı menfi etkiledi.

BODRUM’DA DERE YATAĞI TAŞTI

Bodrum’da erken saatlerinde tesirli var olan yağış hasebiyle dere yatağı taştı. Dere yatağında tek otomobilin sürüklenmesi ise güvenlik kameralarına yansıdı.

Bodrum’da sabaha karşı tesirli olmaya başlayan yağış, saat 06.30 civarında şiddetini arttırdı. Kısa süre gelen yağışta Bir takım dere yatakları taştı. Gümbet Mahallesi’nde şiddeti dahada da hissedilen yağış hasebiyle Bir takım iş yerlerinin bodrum katlarını ise su bastı.

Gümbet Melengeç Sokak’ta yollar kenarında park halindeki tek otomobil, yağmur suları ile birlikte dere yatağında sürüklendi. Sürüklenen araç tek otelin duvarına çarparak durabildi. Otomobil, cazip yardımıyla bulunduğu yerden kurtarıldı.

Güvenlik kameralarına da saniye saniye yansıyan otomobilin sürüklenme anlarının yanı sıra çöp konteynerinin de yağmur suları ile sürüklendiği görüldü

BODRUM’DA YAĞMUR akabinde DENİZ KEYFİ

Bodrum’da erken tesirli var olan yağmurun derhal peşinden havanın açmasıyla türk mali ve yabancı turistler denizin ve güneşin keyfini çıkardı. Yağmur sonrası yüzünü gösteren güneşli havayla birlikte turistler, sahillere akın etti.

Bodrum’da bu erken saat 06.00’da başlayan ve aralıklarla süre gelen yağmur hasebiyle erken dışarıya çıkamayan turistler, güneşin yüzünü göstermesiyle birlikte sahillere akın etti. Turistler bulundukları otellerin plajlarını, Bodrumlular ise milletçe plajlarını doldurdu. 29 derece sema ve 24 derece deniz suyu sıcaklığında güneşlenip, denize giren turistler sıcak havanın tadını doyasıya çıkardı. Bir hayli yurttaş ise kıyı kenarlarında bulunan cafe ve barlarda vakit geçirdi.

ANTALYA’DA YAĞMUR yasamsal menfi ETKİLEDİ

Antalya’da öğlen saatlerinden bu yana doğu ilçelerinde tesirli var olan sağanak yağmur hayatı menfi etkiledi. Merkezi kaza Aksu’da Bir takım iş yerlerini su bastı.

Antalya’da öğleden ardindan başlayan ve şiddetini artıran yağmur hasebiyle Bir takım ilçelerde vatandaşlar güç anlar yaşadı. Yağmur özellikle Antalya’yı Hava meydanı ve Manavgat, Alanya ilçelerine bağlayan çevre yolunda tesirli oldu. Merkezi Aksu kazasinda sağanak yağmur hasebiyle otomobiller yollarda ilerlemekte zorlandı. İlçe merkezinde bulunan Bir takım iş yerlerini yağmur suları bastı. Vatandaşlar su baskın sularını kendisinin imkanları ve belediyenin yardımlarıyla boşalttı

MİLAS’DA 27 KOYUN TELEF OLDU

Muğla’nın Milas kazasinda erken saatlerine civarindan süre gelen şiddetli yağmur ve fırtınada alana gelen selde 27 koyun telef oldu.

Yaşanan fırtına ve selin derhal peşinden Milas İlçe tarım ve Orman Müdürlüğü ile Milas tarım Odası, alana gelen zararın tespiti amaciyla çalışma başlattı. Kırsal mahallelerde incelemelerde bulunan Milas İlçe tarım ve Orman Müdürü Eşref Arslan ile Milas tarım Odası Başkanı İsmail Atıcı, Selimiye Mahallesi’nde ağılında 27 koyunu sele kapılarak telef var olan İsmail Akpınar’ı da ziyaret etti. reis Atıcı ile Müdür Arslan, dolu yağışının zarar verdiği zeytin ağaçlarının bulunduğu Çandır, Kurudere ve Hisarcık mahalleleri ile Girme Deresi’nin taşması neticesi zarar gören sera ve meyve bahçelerinin bulunduğu Bahçeburun, Çınarlı mahalleleri, dere yatağının taşması neticesi zarar gören tarlaların bulunduğu Ekindere Mahallesi’nde incelemelerde bulundu. nihayet olarak Köklü Çayı’nın taşması neticesi sular altında var olan Ovakışlacık Mahallesi’ndeki tarlalarda incelemelerde bulunan Atıcı ve Arslan, üreticilerle tek araya gelerek geçmiş olsun dileklerinde bulundular. Yağan yağmur neticeninde alana gelen zararın tarım ve Orman Bakanlığına iletileceği ifade edildi.

ALANYA’DA YAĞIŞ KAZAYA neden OLDU

Antalya’nın Alanya kazasinda tesirli var olan yağmur hasebiyle Parasal hasarlı trafik kazaları alana geldi.

Alanya’da akşam saatlerinde yağmur tesirli oldu. Bir takım vatandaşlar yoğun yağışa hazırlıksız yakalanırken, kayganlaşan yollar hasebiyle D-400 yolu ve Bir hayli alanda Parasal hasarlı kazalar alana geldi. Oba mahallesi D-400 yolu üzerinde seyretme seklinde var olan ve sürücüsü öğrenilemeyen 07 C 32357 plakalı çalisan otobüsü kayganlaşan yolda araç direksiyonu hakimiyetini kaybederek refüje çıktı. Yolcu var olmayan otobüste sürücü kazayı hafif sıyrıklarla atlattı.

Yaşanan kazalar hasebiyle yollar tek vakit trafiğe kapandı. İlçe genelinde takriben tek saat tesirli var olan yağış hasebiyle sema sıcaklığı 18 dereceye civarindan düştü. AJANSLAR

Antalya bodrum Meteoroloji Muğla oto trafik yağmur
nihayet güncelleme: 22:21 25.09.2019

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*