F1 ve Moto GP’de heyecan zirve yaptı

MotoGP’nin 2019 hayat Şampiyonası’ndaki 10’uncu yarışının gerçekleştiği Automotodrom Brno Grand Prix’sini Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez kazandı. 

Motosiklet yarışlarının en mühim organizasyonu var olan MotoGP’de, sezonun 10’uncu yarışı Çekya’nın Brno sehrindeki 5,5 kilometrelik Automotodrom Brno pistinde 20 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun evvel 9 yarışının derhal peşinden 185 puanla dorukta bulunan Repsol Honda takımının İspanyol pilotu Marc Marquez, Çekya’daki zaferi ile puanını 210’a çıkardı ve genel sıralamadaki liderliğini korudu. Bu birincilikle Marc Marquez toplamda 76, premier sınıfta ise 50’inci birinciliğini elde etti. 

Dünyanın en çok izlenen motor sporları etkinliği var olan Formula tek hayat Şampiyonası’nda 12’inci yarış Macaristan’da gerçekleşti. Formula tek hayat Şampiyonası’nın Macaristan Grand Prix’sini Red Bull – Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen 2. sırada tamamladı. 

Formula 1’de, sezonun 12’inci yarışı Macaristan’ın, dört bin 381 metrelik efsanevi Hungaroring Pisti’nde 70 tur üzerinden gerçekleştirildi. Sezonun evvel 11 yarışının derhal peşinden 162 puanı bulunan Red Bull – Honda takımının Hollandalı pilotu Max Verstappen, Macaristan’da 2. olarak pilotlar klasmanındaki puanını 183’e çıkardı. 

İSTANBUL (İHA) –

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*