Galatasaray’da Türkler Fedakarlık Yaptı! Krizin Eşiğinden Dönüldü

Bu ay içinde 71 milyon Lira tediye yapması ve UEFA’ya borçsuzluk kağıdı vermesi koşul olan Cim-Bom’da yabancıların dogruluk edişlerini ödendi. Türkler de parasının tamamını almasa da “Alacağımız yoktur” imzası verdi.

Galatasaray’da yönetim yaşadığı ibra krizine rağmen, çok mühim tek adım atarak, takimi hatri sayilir büyüklükte tek sıkıntıdan kurtuldu. Ay sonuna civarindan 71 milyon Lira tediye yapması koşul olan Sarı-Kırmızılı kulüpte özellikle futbolculara var olan ödemeler hatri sayilir büyüklükte önem taşıyordu. Cim-Bom, 31 Mart’a civarindan UEFA’ya borçsuzluk kağıdı saglamak zorundaydı.

TÜRKLER’DEN FEDAKARLIK

Sarı-Kırmızılılar’da, yabancı oyuncuların Mart ayına ait dogruluk edişlerinin tamamını bu ay içinde futbolcuların hesaplarına yatırdığı ve takımdaki başka Türk oyunculara da mühim derecede tediye yapıldığı öğrenildi. Yabancıların yanı sıra Türk oyuncular da UEFA’ya gönderilecek borçsuzluk kağıtlarını imzalarken, Galatasaray’ın bu noktada şimdilik hatri sayilir büyüklükte tek sıkıntısının bulunmadığı belirtildi.

100 MİLYON LİRA dahada LAZIM

Bu tablonun oluşması ve Türk oyuncuların hiç mesele çıkarmadan kağıtları imzalamasında ise İkinci reis Abdurrahim Albayrak’a duydukları güvenin de tesirli olduğu ifade edildi. aynı zamanda mart ayı amaciyla Parasal sorunların çözüldüğü Cim-Bom’da tek sonraki dönemde yönetim kurulunun nisan ayı amaciyla 40 milyon lira, mayıs ayı amaciyla de 60 milyon Lira dahada tediye yapması gerekiyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*