Görme Engelliler Futsal Milli Takımı, üçüncülük maçına çıkacak

Uluslararası Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) B2 – B3 Futsal hayat Şampiyonası’nda ugras eden ulusal Takım, İspanya’yı 6-4’lük skorla yenik ederek üçüncülük – dördüncülük maçında oynamaya dogruluk kazandı. Müsabakanın derhal peşinden Demirören havadis Ajansı’na (DHA) açıklamalarda bulunan teknik patron Ali toy ve takım kaptanı İsa Akten, hedeflerinin bundan sonraki turnuvalarda da muvaffakiyet olduğunu dile getirdiler.

4-15 Aralık tarihlerinde Antalya Spor Salonu’nda düzen eden beynelmilel Görme Engelliler Spor Federasyonu (IBSA) B2 – B3 Futsal hayat Şampiyonası’nın 10’uncu gününde Türkiye, İspanya ile karşılaştı. Milliler, salondan 6-4’lük skorla galip ayrıldı ve üçüncülük – dördüncülük maçında Rusya ile karşılaşmaya dogruluk kazandı.

ALİ GENÇ: MADALYA ALMAK İSTİYORUZ

Görme Engelliler Futsal ulusal Takımı teknik patronu Ali Genç, İspanya maçında final bahtlarının da olduğunu dile getirerek, “9 ayrım atabilseydik finalde olacaktık. Averajla Ne yazık ki İngiltere çıktı. Rusya, İngiltere ve biz aynı puanla bitirmemize karşın averajla İngiltere final oynayacak. Bir gün evvel çok üzüldük. Bizim 4-1 yendiğimiz Rusya, bu erken İngiltere’yi 3-0 yendi. her biri birbirini yendi. Bizim de onların düzeyinde olduğumuzu gösterdik. Yarın tekrar Rusya ile oynayacağız. Grupta onları 4-1 yendik ama bu tekrar kati kazanacağımız mananını taşımıyor. Yarın mücadelemizi verip, madalya almak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“HEDEFİMİZ HEP İLK dört İÇİNDE KALMAK”

Her sene üstüne koyduklarını söyleyen Genç, şöyle konuştu: “Bunu bütün yabancı takım koçları ve idarecileri de söylüyor. Bu da bizim ivmemizi yukarıya doğru çıkardığı amaciyla hedefimiz büyük. Bugüne civarindan hayat Şampiyonası’nda en iyi derecemiz 6’ncılıktı. bu erken final grubundayız ve 3’üncülük maçına çıkıyoruz. Bunu her sene allahın izniyle Avrupa ve hayat Şampiyonası’nda hep evvel 3’ün, evvel 4’ün içinde kalma hedefi koyduk. Şampiyonluk olur, 3’üncülük olur ama hedefimiz hep evvel dört final grubunun içinde kalmak.”

İSA AKTEN: HEDEFİMİZ her vakit BİRİNCİLİK

Takım kaptanı İsa Akten ise şu ifadeleri kullandı: “Bizim amaciyla çok iyi tek turnuva oldu. İyi tek deneyim. mükemmel tek takımız. Başarıya adım adım erişmeye çalışacağız. Bu bizim amaciyla iyi tek turnuvaydı. Finali kaçırdık, çok üzgünüz. Ama her şerde tek hayır vardır. Yarınki 3’üncülük maçında ugras vereceğiz ve madalyayla döneceğiz. mükemmel tek kampla geldik buraya. Takım arkadaşlarım ve her biri özveriyle çalıştı. İyi tek turnuva geçirdiğimizi düşünüyorum. Bundan sonraki hedefimiz hep madalya almak. Hedefimiz elbette birincilik. her vakit birincilik. Dünden ardindan belli tek süre moraller bozulmuştu ama bu erken toparladık, bunu da gösterdik sahada. Yarın da çıkıp, 3’üncü olup, en üst seviyede bitirmek talep ediyoruz turnuvayı.”

Milliler, turnuvanın üçüncülük dördüncülük maçında yarın Rusya ile karşı karşıya gelecek.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*