Kendilerini MİT elemanı olarak tanıtıp 70 bin liralık soygun yapan ekip tutuklandı

Adana‘da kendisi kendilerini MİT elemanı ve komutan olarak tanıtıp iki kişiden iş vaadi ve halk kurumundaki işlerini halletme bahanesiyle 70 bin Lira dolandırdığı ileri sürülen üç kişiden 2’si tutuklandı.

alinan bilgiye göre, Adana güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğüne bağlı Yankesicilik ve Dolandırıcılık ofis Amirliğine gelen tek yurttaş çocuğunun astsubay sınavına girdikten ardindan tanıştığı R.B. adli şahsın kendisini Genelkurmay Başkanlığında görevli yarbay olarak tanıtıp çocuğunu astsubay yapma karşılığında 25 bin Lira kazanç aldığını ama çocuğunun astsubay olamadığını ileri sürdü.

İŞ VAADİYLE KANDIRIYORLARDI

dahada ardindan tekrar polise gelen yurttaş ise kendisini MİT görevlisi olarak tanıtan B.Y. ve İ.T.’nin Adana’da MİT’in tertemiz tek oluşum gerçekleştirdiğini bu yüzden kendilerinin görevlendirilerek MİT’e tertemiz personel almak amaciyla çalışma yaptıklarını, kendilerinden 45 bin Lira kazanç aldığını ama tek netice çıkmadığını argüman ederek dolandırıldığını söyleyip şikayetçi oldu.

zabita ekipleri bu başvurular üstüne R.B., B.Y. ve İ.T. isimli şahısları takibe aldı. Yapılan takip neticeninde zanlıların kendisini komutan ve MİT görevlisi olarak gösterip iş vaadi, adliye ve başka halk kurumlarındaki işleri çözme sözü vererek dolandırıcılık yaptıkları belirlendi. Bunun üstüne polis, zanlıları hanelerinde yakaladı.

Emniyete kazançlan şüpheliler sorgularının derhal peşinden adliyeye derhal sevk edildi. Nöbetçi barış karar hakimliğine çıkartılan zanlılardan R.B. ve B.Y. tutuklanırken, İ.T. adli denetim tedbiriyle tutuksuz yargılanmak üzere hür bırakıldı.

Kaynak: İHA

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*