Lamborghini’den rekor teslimat!

Marka CEO’su Stefano Domenicali 2019 seneninde 8000 adetten dahada çok oto satmak istediklerini açıklamıştı. İlk yarı sonuçlarına göre Lamborghini bu rakamı sene bitmeden gerçekleştirecek benzeri gözüküyor. Domenicali, “Gelişimimiz sonsuza civarindan sürmemeli. Şu anda bu neticeleri değerlendirmeli ve geleceğimizi bunun için göre planlamıyız.” dedi. Ayrı olarak Domenicali, “2019 satış seviyesi mevcut mahsul gamımıza göre doğru kistas olarak onay edilebilir.” diye ekledi.

Lamborghini URUS

Domenicali markanın satışlarının 10 bin adede ulaşması amaciyla tertemiz Başka bir deyişle 4. modelin mahsul gamına eklenmesi gerektiğini de ekledi. Marka satış gelirlerini 1.42 milyar eurodan 1.7 milyar euro’ya 2019 haziranda çıkarmış durumda.

Elektrikli Lamborgihini şimdilik yok!

Markanın CFO’su Paolo Poma’ya yöneltilen elektrikli Lamborgihini modeli olacak mı sorusuna, hayır olarak cevap geldi. Poma, “Bizim müşterilerimiz Daha bu stil otomobillerle ilgilenmiyor.” izahı yaptı. ama markanın 2025 seneninde hibrit otomobilleri olacak. Bu sayede markanın CO2 salımını azaltmayı planlıyorlar.

Lamborghini Huracan EVO

Markanın SUV modeli URUS V10 veyahut V12 motorlarla üretilmeyecek ve Yalnızca V8 turbo motorla satılacak. ama bu otomobilin dahada güçsüz versiyonları olabilir.

Yılın evvel yarısındaki yükseliş

Marka evvel 6 ayda 4553 adetlik teslimat ile bu adetini yüzde 96 arttırmış durumda. Bu vaziyete en hatri sayilir büyüklükte katkı ise URUS modeli tarafından sağlanmış. Lamborghini sene evvel yarısında toplam 2693 adet URUS teslimatı gerçekleştirmiş. Ayrı olarak 1211 adet Huracan ve 649 adet Aventador teslimatı gerçekleştirilmiş.

Lamborghini Aventador S

Lamborgihini’nin en çok satış yaptığı pazarların başında ise Amerika, sonrasında Çin, İngiltere, Japonya ve Almanya geliyor. Ayrı olarak Hindistan ve Rusya pazarları da bu yükselişi destekleyen başka pazarlar olarak öne çıkıyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*