Son dakika… Trump’ın Türkiye ziyaretine ilişkin açıklama!

Cumhurbaşkanlığı kaynakları tarafından “ABD Başkanı Donald Trump’ın ülkemiz ziyareti ile alakalı Temmuz dahil ek tarihler üzerinde çalışıyoruz” açıklamasında bulunuldu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump arasında geçtiğimiz vakit tek telefon görüşmesi gerçekleştirilmişti. 

Bu görüşmede S-400’ler konusu ve Suriye’nin kuzeyi ile alakalı nihayet Vaziyetin yanısıra Trump’ın Türkiye’ye ziyaretinin de gündemde olduğu bilgisi yer aldı. 

Tarihin netleşmesi vaziyetinde bu, Trump’ın Türkiye’ye evvel ziyareti olacak. 

İNGİLTERE VE FRANSA’YA GİDECEK

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in çağrı ettiği AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ Başkanı Donald Trump’ın Haziran ayında Londra’ya gideceği, İngiltere’den sonraki durağının ise Fransa olacağı açıklanmıştı.

Trump’ın, 6 Haziran’da İkinci hayat Savaşı’nın dönüm noktalarından biri var olan Normandiya Çıkarması’nın 75’inci yıldönümü hasebiyle Fransa’ya gittikçe Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ile tek araya geleceği bildirilmişti.

Bu nedenle Trump’ın İngiltere ve Fransa ziyaretlerini gerçekleştirdiği tarihlerde de Türkiye’ye ziyaret gerçekleştirebileceği düşünülüyor.