TEGEP Yönetiminde Bayrak Değişimi

TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği,  1 Nisan’da gerçekleştirilen genel kurul toplantısı ile yeni yönetimini belirledi.

Bir düşünce platformu olarak kurulan ve bu doğrultuda bir yıl kadar çalışmalar yürüten TEGEP, yetişkin eğitimi alanında değerlerini belirleyerek Dernek olma yolunda ilk adımlarını 2011 yılında attı. Mart 2012’de 16 gönüllü kurum ve kuruluşun eğitim-gelişimden sorumlu yöneticileri ve danışmanlardan olan kurucu üyeler, bir araya gelerek Türkiye’nin kurumsal yetişkin eğitimi ve gelişimi alanında ilk ve tek derneği olan TEGEP Eğitim ve Gelişim Platformu Derneği’ni kurdu.

1 Nisan 2018 itibariyle 4. Dönem yönetim ekibiyle, misyonu doğrultusunda önemli çalışmalarını sürdürecek olan TEGEP’in Yönetim Kurulu Başkanlığına, aynı zamanda Garanti Bankası Eğitim Birim Müdürü olan Sn. Aylin Obalı seçildi. Yeni dönemde Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı görevine ise DeFacto Academy Direktörü Sn. Yeşim Yurtsever seçildi.

2017 Yılı Nisan ayında bu yana TEGEP Yönetim Kurulu Başkanlığı görevini, aynı zamanda TEGEP’in Kurucu Üyelerinden olan Sn. Arzu Sarıkayalar Sadaghiani yürütmekteydi. Yeni dönemde Başkanlık görevini devralan Sn. Aylin Obalı ise 2016 yılından bu yana TEGEP Yönetim Kurulu’nda görev almaktaydı.

2018 Nisan ayı itibariyle 2 yıl boyunca görev yapacak olan TEGEP Yönetim ve Denetim Kurulu üyeleri ise şöyle oldu:

*Liste Başka ve Başkan yardımcıları bilgilerinden sonra soyadı alfabetiğine göre sıralanmıştır.

Yönetim Kurulu Asil Üyeleri

Yönetim Kurulu Başkanı, Aylin Obalı, Garanti Bankası Başkan Yardımcısı, Yeşim Yurtsever, DeFacto

Sinan Akdoğan, Recordati Bilge Çetin,Eczacıbaşı

Hasan Tahsin Güngör, İş KavramlarıDanışmanlık Pınar Şener Harput ,ATÜ

Şennur Kuru, Kibar Holding

  1. Cenk Sandıkçı, Acıbadem Sağlık Grubu
  2. Feyzan Sayalı, Sayalı Danışmanlık Banu İşçi Sezen, Turkcell

Dr. Ömer Şap, Pegasus

Denetleme Kurulu Asil Üyeleri

Denetleme Kurulu Başkanı – Göktuğ Tetik, Coşkunöz Holding Mehmet Gürsoy, Danışman

  1. Ezgi Kadıoğlu Yangın,Danışman

Aylin Obalı Hakkında

 Aylin Obalı, İstanbul Üniversitesi Alman Dili ve Edebiyatı Bölümünden mezun olduktan sonra, İşletme Yüksek lisansını İngiltere’de University of Birmingham’da tamamladı.

Kendisi ROI alanında CRP sertifikasına, Değişim Yönetimi alanında Prosci sertifikasına sahiptir.

20 yılı aşkın tecrübesini Garanti Bankası bünyesinde; satış, pazarlama ve eğitim alanında geçirmiştir. Kariyeri boyunca BPR (iş süreçleri), yetenek yönetimi ve performans gelişimine yönelik projelerde farklı seviyelerde aktif rol almıştır.

Şu anki görevi öncesinde Şube Müdürlüğü yapan Obalı, Ekim 2005’ten beri Eğitim Müdürlüğü’nde Birim Müdürü olarak kariyerine devam etmektedir.

Almanca ve İngilizce bilmektedir.

Obalı, 2016 yılından bu yana (TEGEP) Eğitim Gelişimi Platformu Derneği’nde Yönetim Kurulu Üyesi’dir ve şu an Yönetim Kurulu Başkanı’dır. Evli ve iki çocuk annesidir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*