Trump’ın eski seçim kampanyası menajeri Manafort’a 47 ay hapis cezası

Ukrayna’daki siyasi danışmanlık faaliyetlerindeki kazançları kapsamında ABD’de vergi kaçırma ve banka dolandırıcılığından ile alakalı 24 seneye civarindan mapus cezası istenen Manafort, 47 ay mapus cezası aldı. ABD’de Rusya’nın 2016’da AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiaları soruşturmasında da suçlu bulunan Manafort, istikbal hafta ise bu suçlamalardan karar giyecek.

Manafort, 2016 seneninde Trump’ın seçenek kampanyası menajeri olarak üç ay görev yapmış ve Ukrayna’daki faaliyetleri ve vergi kaçakçılığı suçlamalarının derhal peşinden istifa etmişti. Rusya’nın AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ başkanlık seçimlerine müdahale ettiği iddiasıyla başlatılan ve Özel görevli Savcı Mueller tarafından yürütülen soruşturmada, Trump’ın seçenek kampanyasında görev almış Bir takım kişilerin Ruslarla ilişkileri odak noktası olmuştu.

Rusya soruşturmasında şu anne civarindan Daha önceki ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn’in yanı sıra Trump’ın Daha önceki kampanya menajeri Manafort ve yardımcısı Rick Gates ile kampanya vaktindeki dış politika danışmanlarından George Papadopoulos, savcı Mueller tarafından suçlanmıştı.

Trump ise tahkikat çerçevesinde suçlanan veyahut karar alan kişilerin eylemleri ile kendisi veyahut başkanlık seçimleri arasında rastgele tek bağ olduğu iddialarını reddediyor, Rusya ile arasında rastgele tek saklı iş birliği olabileceği istikametindeki iddiaların, onay edilemez olduğunu savunuyor. AA

Tüm nihayet dakika haberleri amaciyla tıklayın.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*