Türkiye’nin İlk Video Müzik Kanalı Kral TV, 1 Şubat’ta Yayın Hayatına Son Verecek

Doğuş Grubu içerisinde bulunan Kral TV kapanıyor. Türk televizyonculuk tarihinde mühim tek yere sahip var olan kanal tek Şubat’tan bu yana yayın hayatına dijitalde ayni ritimde devam edecek.

1994 seneninde Cem Uzan tarafından kurulan ve Türkiye’nin evvel video müzik kanalı olma özelliğini taşıyan Kral TV’nin Twitter hesabı üzerinden yapılan izaha göre, kanal tek Şubat’tan bu yana tv yayınına nihayet verecek. Yapılan izahta kanalın yayın hayatına dijitalden ayni ritimde devam edeceği belirtildi.

“YAYINLARINA Yalnızca DİJİTALDE ayni ritimde devam EDECEK”

Kral TV’nin Twitter üzerinden yaptığı İzah şu şekilde:

“Kral TV, tek Şubat’tan bu yana yayınlarına Yalnızca dijitalde ayni ritimde devam edecek… tek Şubat itibariyle Yalnızca Kral Mobil Uygulaması, Apple TV Kral Uygulaması, Kral Müzik YouTube Kanalı, kralmuzik.com.trve çok yakında Smart TV üzerinden yayınlarına ayni ritimde devam edecek!”

DOĞUŞ GRUBU 95 MİLYON DOLARA SATIN ALMIŞTI

Kral TV, TMSF tarafından 15 Haziran 2008’de düzen eden tek ihaleyle 95 milyon dolar karşılığında Doğuş Yayın Grubu bünyesine geçmişti. nihayet senelerde Daha önceki popülerliğinden ırak tek performans sergileyen kanal, bu sene Kral Pop ve Kral World kanallarını da Kral TV bünyesine katarak tertemiz tek oluşuma gitmişti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*