Yolları süpürürken bulduğu cüzdanı sahibine ulaştırdı

Büyükşehir Belediyesi Çevre savunma ve denetim Dairesi Başkanlığı içerisinde temizlik personeli olarak görevli var olan Erdal Duru, misal tek davranışa imzasini attı. Mersin’in ortada Akdeniz kazasi Silifke Caddesi üzerinde erken saatlerinde süpürge ve küreğiyle kaldırım temizliği yapan Erdal Duru, içinde takriben bin Lira para, kimlik ve banka kartı var olan tek cüzdan buldu. Cüzdanı bulduğunda aklına evvel olarak sahibine eriştirmek geldiğini söyleyen Duru, sahibine ulaşamayınca cüzdanı bağlı bulunduğu Çevre savunma ve denetim Dairesi Başkanlığına teslim etti. Yapılan araştırmalar ve polisin yardımıyla cüzdanın Türkan Gül’a ait olduğu belirlendi. Duru, ev Başkanlığına gelen Gül’e cüzdanı teslim etti.

“O vakit aklıma gelen Yalnızca sahibini bulmaktı”

Sabah saat 08.00-08.30 sularında temizlik yaptığı Silifke Caddesi’nde cüzdanı bulduğunu söyleyen Erdal Duru, başından geçen olayı şöyle anlattı:
“Temizlik yaparken yolda tek cüzdan buldum. Temizlik yaparken, arkamı dönüp baktığımda kara tek şey olduğunu ayrım ettim. Poşet sandım, cüzdan çıktı. Sahibine eriştirmek amaciyla ne yapabileceğimi düşündüm. O vakit aklıma gelen Yalnızca sahibini bulmaktı. İçinde tek miktar kazanç ile kimlik ve kredi kartları vardı. Bunu ev Başkanlığımıza teslim ettim. İhtiyaç duyulan yerlerden cüzdanın sahibini buldular. Biz vazifemizi yaptık.”

“Erdal abi sayesinde ödemelerimi yapabileceğim”

Cüzdanına kavuşan Gül ise bunun benzeri tek insanın eline geçeceğini olasılık etmediğini belirterek mutluluğunu paylaştı. Gümrük müşavirliğinde muavin gümrük müşaviri olarak çalışan Türkan Gül ise aynı saat aralığında babasının kendisini iş adina bıraktığı Silifke Caddesi üzerinde cüzdanını arabadan inerken düşürmüş olabileceğini dile getirdi. Cüzdanına kavuşan Gül, Erdal berrak sayesinde bugünü gelen borçlarını ödeyebileceğini belirterek, “Babam beni büroya bıraktı. Arabadan inip büroya çıktım. Çantamdan iş hattımı alırken cüzdanımın olmadığını ayrım ettim. tekrar aşağıya indim, yola baktım ama yolda bulamadım. tekrar büroya çıkmak zorunda kaldım. Saat 11.00 civarında babam aradı. Cüzdanım bulunduğu amaciyla zabita babamı aramış. Onların irtibatıyla burada olduğunu öğrendim. Buraya geldiğimde de cüzdanım doluydu. Dolu olmasını veyahut bunun benzeri iyi tek insanın eline geçeceğini hiç olasılık etmemiştim. Cüzdanımı dolu görünce doğal mutluluk dolu oldum. Burada da Erdal abiden teslim aldım. bendeniz ortodonti Rehabilitasyonu görüyorum, ona ve kredi kartına ödemem vardı. Erdal abi sayesinde ödemelerimi yapabileceğim. Bu kazanç yok olsa ödeyemeyecektim, adi tek sıkıntı yaşayacaktım” dedi.

Büyükşehir Belediyesi Çevre savunma ve denetim Dairesi Başkanı Bülent Halisdemir de bu duyarlı ve misal davranışı dolayısıyla Erdal Duru’yu kutlayarak, teşekkür etti.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*