Bu kadarına da pes! Engelli rampasının korkulukları çaldılar..haberin detayı

Olay, Bir gün evvel erken saatlerinde D-100 yolu Küçükyalı mevkiinde bulunan Altıntepe Üst Geçidi’nde alana geldi.

İddialara göre, üst geçidin Kadıköy istikametindeki kullanılmayan Özürlü rampasının korkulukları hırsızların hedefi oldu.

Daha evvel korkulukları sökerek çalanları gören vatandaşlar, zabita ve zabıta ekiplerine ihbarda bulunmuştu.

Sabah saatlerinde de Alkan İncir, ağabeyi ile işe giderken üst geçitteki korkulukları söken tek şüpheliyi gördü.

İncir, zabita ekiplerini arayarak hırsızlık ihbarında bulunurken, ağabeyi de şüpheliyi gsm telefonu kamerası ile görüntülemeye başladı.

EL SALLADIKTAN ardindan KOŞARAK KAÇTI

Kendisinin görüntülendiğini ayrım eden şüphelinin huzurlu hareketleri dikkat çekti. Şüpheli kendisini görüntüleyen yurttaşa el salladıktan ardindan koşarak kaçmaya başladı.

Şüpheli ile vatandaşlar arasında kovalamaca yaşandı. kabirlik istikametine kaçan şüpheli, tek vakit ardindan gözden kayboldu.

Şüpheli ile kovalamaca yaşayan Alkan İncir, şöyle konuştu:

*Sabah işe gitmek amaciyla üst geçide çıktığımda korkulukları sökmeye çalışıyordu. dahada evvel de komple kıra kıra geldiler. En nihayet buradaki parçayı kırarken gördüm.

*’Ne yapıyorsun’ diye seslendim. El sallamaya başladı. Polisi aradığımızda koşarak kaçmaya başladı. Ağabeyim ile kovaladık ama yakalayamadık.

*Bir buçuk aydır buradaki bütün demirleri söküp götürdüler. Polisi de aradık. Vidalarını gevşetip elleriyle kanırtıp kırıyorlar. Hurdacılar nasıl alıyorlar anlamıyorum .

Daha evvel de hırsızları gördüğünü söyleyen Sinan Sarıoğlu “Ramazan ayında aracımla buradan geçerken 2-3 kişinin demirlerini kırdığını gördüm. zabita ve zabıtayı aradım. Daha ayni ritimde devam etmekte hırsızlık. Hepsi takılıydı demirlerin, hiçbir şey bırakmadılar. Çaldıklarını satıyorlar hurdacılara” diye konuştu. (DHA)

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*