Devlet kadroları parayla mı satıldı?..haberin detayı

Aile ve yasamsal Hizmetler Bakanlığı’nın sınavında, halk Personeli seçenek etme sınavı (KPSS) puanı çok var olan adaylar mülakatta elendi, 1’inci 175’inci yapıldı, 172’nci sıradaki aday ise 1. sıraya yükseltilip işe alındı. Torpil iddiaları yetmezmiş benzeri imtihana ‘para’ şaibesi de karıştı. İddiaları araştıran cumhuriyet milletçe partisi Adana mebus Müzeyyen Şevkin, imtihana giren tek vatandaştan 100 bin Lira istendiğini açıkladı.

‘TORPİL ARAŞTIRILSIN…’

Vatandaşın, “Benden 100 bin istendi. Bunu yapan aile yasamsal hizmetlerin kent müdürleriydi” diye yazdığı iletinin görüntüsünü paylaştı. Şevkin, “Bakanlık bu söylentilere cevap saglamak zorunda.  Gençlerin hakkını yiyenler alana çıkmalı” deyip konuyu Sual önergesi ile TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ gündemine taşıdı. Şevkin, önergesinde iki Mart-12 Nisan tarihleri arasındaki çalisan alımı mülakat sınavlarında liyakatin dikkate alınmadığını savunarak, “Mülakatlara çağrılan Bir takım adayların oluşturduğu Telegram gruplarında, torpil ve kazanç döndüğüne değin ağırbaşlı söylemler bulunmaktadır. KPSS puanları düşük olmasına karşın çok mülakat puanları alanlar araştırılmalıdır” dedi.

Yine o rektör, tekrar torpil iddiası: Arkadaş dekanın kızına kadro İlginizi Çekebilir Yine o rektör, tekrar torpil iddiası: Arkadaş dekanın kızına kadro 3'ü çift maaş, Daha önceki bakanın kayınbiraderi üç aylık alıyor İlginizi Çekebilir 3’ü çift maaş, Daha önceki bakanın kayınbiraderi üç aylık alıyor

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*